SMAJ28CA-TP
Mfr.Part #
SMAJ28CA-TP
Datasheet
SMAJ28CA-TP
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Stock
12284
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V